علامه طباطبایی
پنج شنبه - 2019 اکتبر 17 - 18 صفر 1441 - 25 مهر 1398
423رکورد در مدت زمان 0.015ثانیه
عبارت مورد جستجو :
بر اساس تحلیل نظرات علامه طباطبایی، شفاعت تنها درباره اصحاب یمین صورت می پذیرد. پرسشی که هم اکنون فرا روی ماست درباره شرط یا شرایطی است که موجب برخورداری گروهی از اصحاب یمین از شفاعت شفیعان می شود.
نشست علمی تحلیل و بررسی نظریه عدالت علامه طباطبایی از سلسله نشست های تخصصی عدالت در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با حضور و سخنرانیی حجج اسلام والمسلمین احمد واعظی، محمد سروش محلاتی و احمدرضا یزدانی مقدم برگزار شد.
عضو شورای عالی حوزه علمیه و استاد تفسیر حوزه با برشمردن ویژگی های المیزان و علامه طباطبایی(ره) تأکید کرد: پرداختن صحیح وی به اسرائیلیات و آیات امامت خدمت بزرگ ایشان به تشیع است.
«کتاب مردم و حکومت اسلامی در اندیشه سیاسی علامه طباطبایی» نوشته حجت الاسلام مهدی امیدی و جمعی از اعضاء گروه پژوهشی فلسفه سیاسی موسسه امام خمینی رحمه الله علیه در سال جاری تألیف شده است؛ برای آشنایی بیشتر با این کتاب، نظر شما را به توضیحات حجت الاسلام والمسلمین امیدی، نویسنده این کتاب جلب می کنیم.
مقاله حاضر می کوشد در این بررسی گامی در جهت افزایش تولیداتی در عرصه سیاسی مبتنی بر سیاست اسلامی و احیای سبک زندگی اسلامی بردارد. این مقاله با روش اسنادی و نوعی تحلیل محتوای کیفی در تفسیر المیزان به تحلیل، تبیین و تفسیر ماهیت سیاست اسلامی خواهد پرداخت.
در خوانش صاحب المیزان، علاوه بر تحقّق تنزّل روحی (دگردیسی اخلاقی)، مرحله ای پس از این امر یعنی دگردیسی جسمانی (دگرگونی تکوینی) نیز محقّق گردیده است.
امروز را دریابید! 6 مرداد 1398 15:54
25 ذی القعده در تقویم اسلامی، روز دَحْوُ الْأرْض است. یعنی روزی که به اذن الهی زمین مهد آسایش و آرامش قرار گرفت، امام علی(ع) درباره این روز می فرماید: «خداوند تعالی در این روز کعبه را بر زمین نازل فرمود و این اولین رحمت خدا بود که از آسمان به زمین نازل شد».
یکی از فضلای حوزه در تهران اخیرا نقل کردند: «درباره «علم امام» شبهاتی در ذهنم بود. رفتم درب منزل آقای طباطبایی، در را زدم، خود علامه آمدند درب را باز کردند و گفتند: بفرمایید!
آیا با پوشیدن لباس‏ های کیپ بدن به نام «اسموکیت» بدون این که نازک و بدن نما باشد، حجاب اسلامی رعایت می‏ شود؟
  • تعداد رکوردها : 423

درباره علامه محمد حسین طباطبایی

علامه طباطبائی، فیلسوف، عارف، مفسر قرآن، فقیه و اسلام شناس قرن بود. مظهر جامعیت، اوج اندیشه، بلندای معرفت، ستیغ صبر و شکیبایی و سینه سینای اسرار اولیای الهی بود. زمین را هرگز قرارگاه خود نپنداشت؛ چشم به صدره المنتهی داشت و سرانجام در بامدادی حرن انگیز چهره از شیفتگان و مریدان خود مستور ساخت و آنان را که از شهد کلام و نسیم نگاه و فیض حضورش سرمست بودند در حسرتی ابدی باقی گذارد.
allameh@allametabatabaei.ir
021-81202451
تهران، بلوار کشاورز، خیابان شهید نادری، نبش حجت دوست، پلاک 12