علامه طباطبایی
چهارشنبه - 2019 سپتامبر 18 - 19 محرم 1441 - 27 شهريور 1398
422رکورد در مدت زمان 0.015ثانیه
عبارت مورد جستجو :
کلمۀ «رقیم»از«رقم»است که هم به معناى نوشتن است و هم به معناى خط،پس «رقم»درواقع به معناى«مرقوم»است
در تفسیر قمى در ذیل آیۀ شریفه مذکور آمده که امام (ع) فرمود:اسماعیل وعده اى داده بود و یک سال منتظر دوستش نشست.
استاد فقه و اصول حوزه علمیه قم سراسر زندگی علامه طباطبایی را زاهدانه توصیف کرد و گفت: آیت الله العظمی بهجت که طلبگی خود را مرهون علامه طباطبایی می داند با شنیدن خبر رحلت ایشان بلندبلند گریه کرده و درس را تعطیل کرد.
حسن زاده آملی 15 اسفند 1394 9:49
استاد آیت الله حسن زاده آملی یکی از ستاره های فروزان آسمان دانش و معرفت است که در اغلب علوم و فنون معاصر، همچون ریاضیات، نجوم، فلسفه، ادبیات، فقه و... صاحب نظر و دارای تالیف است. وی در زندگی نامه خودنوشت اش گفته است که به مدت هفده سال از خرمن وجود علامه طباطبایی، خوشه چینی کرده است.
شمس الوحی تبریزی 15 اسفند 1394 9:21
آیة الله جوادی آملی در مورد این کتاب خود فرموده اند: «ما عشق و ارادت خود را به علامه طباطبایی در این کتاب اظهار کردیم.
چون روح مرحوم قاضی را احضار کردم، مرحوم قاضی فرموده بودند: اینک پدر از سید محمد حسین راضی شده و به واسطه شرکت و در ثواب بسیار مسرور است و از این اهداء ثواب هم هیچ کس خبر نداشت!
ایشان زمانی به این سخن می رسیدند اشک می ریختند و از هیچ کس هم خجالت نمی کشیدند و حالت هراس و وحشت از دلشان حس می شد
در طول 12 سالی که من شاگرد علامه طباطبایی بودم حتی یک بار هم کلاسشان را تعطیل نکردند...
تاریخ با همه شرافت و منافع زیادی که دارد همواره دو عامل فساد در آن تأثیر کرده و آن را از جاده راستی و درستی به سوی دروغ و نادرستی منحرف ساخته و می سازد
درباره علامه سید محمد حسین طباطبایی اسوه علم وتقوی، دانشمندان وفرهیختگان کشور، مقاله ها ویادنامه هایی منتشر ساخته اند ، اما به قول استاد سید جلال الدین آشتیانی ، ابعاد گونه گون شخصیت علامه طباطبائی ، آنچنان گسترده ودامنه دار است که شاید درعصر ما، نتوان به بررسی کامل آن رسید ، بلکه باید سالها بگذرد تا پژوهشگران عرصه فلسفه وعرفان وتفسیر واخلاق و..... بتوانند این ابعاد گونه گون را کشف وبرای همگان عرضه کنند...
  • تعداد رکوردها : 422

درباره علامه محمد حسین طباطبایی

علامه طباطبائی، فیلسوف، عارف، مفسر قرآن، فقیه و اسلام شناس قرن بود. مظهر جامعیت، اوج اندیشه، بلندای معرفت، ستیغ صبر و شکیبایی و سینه سینای اسرار اولیای الهی بود. زمین را هرگز قرارگاه خود نپنداشت؛ چشم به صدره المنتهی داشت و سرانجام در بامدادی حرن انگیز چهره از شیفتگان و مریدان خود مستور ساخت و آنان را که از شهد کلام و نسیم نگاه و فیض حضورش سرمست بودند در حسرتی ابدی باقی گذارد.
allameh@allametabatabaei.ir
021-81202451
تهران، بلوار کشاورز، خیابان شهید نادری، نبش حجت دوست، پلاک 12