علامه طباطبایی
سه شنبه - 2020 مارس 31 - 7 شعبان 1441 - 12 فروردين 1399
ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 224898
تاریخ انتشار : 22 آبان 1396 16:42
تعداد بازدید : 1634

ویژه سالروز ارتحال ملکوتی علامه طباطبایی 0رحمه الله علیه)

انتشار دو مستند صوتی جدید ویژه سالروز ارتحال علامه طباطبایی

بعضی آدم ها آنقدر بزرگ اند که زمان، حقیرتر از آن است که بتواند پرده ای از فراموشی بر چهره شان بیفکند. بیست و چهارم آبان؛ روز عروج آسمانی بزرگْ مردی است از دیار ملکوت. کسی که معصوم وار زیست و معجزه وار بدرود حیات گفت؛ نادره دوران، ابرمرد علم و عرفان و مفسر کبیر المیزان، حضرت آیت الله سید محمد حسین طباطبایی (قدس الله روحه الشریف)

 

بعضی آدم ها آنقدر بزرگ اند که زمان، حقیرتر از آن است که بتواند پرده ای از فراموشی بر چهره شان بیفکند.
بیست و چهارم آبان؛ روز عروج آسمانی بزرگْ مردی است از دیار ملکوت. کسی که معصوم وار زیست و معجزه وار بدرود حیات گفت؛ نادره دوران، ابرمرد علم و عرفان و مفسر کبیر المیزان، حضرت آیت الله سید محمد حسین طباطبایی (قدس الله روحه الشریف)

او در روز یکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۶۰ ش (۱۸ ماه محرم الحرام ۱۴۰۲ ق) چهره در نقاب خاک کشید. فردای آن روز، جنازه مطهرش، از مسجد امام حسن عسکری تا صحن حضرت معصومه (سلام الله علیها) تشییع شد. آیت الله سید محمدرضا گلپایگانی بر پیکرش نماز گذاشت و در حرم حضرت معصومه (سلام الله علیها) به خاک سپرده شد.

حکایت عجیب و معجزه گون دفن این ولی خدا را از اینجا بخوانید!

به همین مناسبت، دو فایل صوتی جدید شاید برای نخستین بار بعد از گذشت 36 سال از ارتحال آن فقید، در پرتال رسمی علامه طباطبایی، منتشر شده است؛ مستند نخست، قطعه ای است از سخنرانی آن مرحوم در جمع عده ای از نوجوانان و دیگری مستند صوتی مراسم «به خاکسپاری، تلقین، نماز میت و...» که در پایین این نوشتار می توانید بشنوید!

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :

درباره علامه محمد حسین طباطبایی

علامه طباطبائی، فیلسوف، عارف، مفسر قرآن، فقیه و اسلام شناس قرن بود. مظهر جامعیت، اوج اندیشه، بلندای معرفت، ستیغ صبر و شکیبایی و سینه سینای اسرار اولیای الهی بود. زمین را هرگز قرارگاه خود نپنداشت؛ چشم به صدره المنتهی داشت و سرانجام در بامدادی حرن انگیز چهره از شیفتگان و مریدان خود مستور ساخت و آنان را که از شهد کلام و نسیم نگاه و فیض حضورش سرمست بودند در حسرتی ابدی باقی گذارد.
allameh@allametabatabaei.ir
021-81202451
تهران، بلوار کشاورز، خیابان شهید نادری، نبش حجت دوست، پلاک 12